Olvasni és könyvet írni egyaránt nagyszerű dolog

Kate Pilloy írónő oldala

Hermész kisdiákja - a regény tartalma

2013. október 11. 23:35 - Kate Pilloy

Hermész - Maia és Zeus fia volt. Egy éjszaka Zeus lelopakodott Maia mellé, és együtt töltötték az éjszakát. Mire felkelt a nap, a főisten már az Olümposzon volt. Azon az éjszakán megfogant Hermész, és még napkelte előtt világra jött. Maia megmosdatta, bepólyázta, és azután kimerülten ágyába dőlt és elaludt. A gyermek Hermész addig fészkelődött, míg kihámozta magát a pólya szoros kötéséből, és a bokáján nőtt szárnyak segítségével Thesszáliába ment, ahol Apollón csordái legeltek. A gyermeknek megtetszett a csorda, és egy Püloszhoz közeli barlangba hajtotta őket, a nyomokat pedig eltüntette, úgy, hogy hátrafelé vezette be az 50 tehenet a barlangba, így azok fordított nyomokat hagytak maguk után. A reggeli nap már fenn ragyogott az égen, amikor Hermész visszatért az anyja mellé, és ugyanúgy bepólyálta magát. Apollón azonban észrevette a lopást, hamarosan Maiánál volt, és követelte vissza a csordáját, amit a csecsemő Hermész ellopott. De persze végül is a furfangos Hermész megoldotta a kérdést, a líráján játszva meghódította Apollót. Amíg a Földön járt, sok találmánnyal segítette az embereket, 

Amikor megunta a földi életet, kérte anyját, engedje fel az Olümposzra a fényes paloták közé a jólétbe. Anyja óvta őt, hogy nem fogják befogadni. Erre Hermész azt mondta, ha nem engedik fel, rablóbandát szervez és az élére áll annak. Az olümposzi istenek azonban kedvesen fogadták, mert már hallottak csínytevéseiről, és Zeusz küldöncévé nevezték ki. Ez volt legfontosabb rangja, de emellett ő volt a pásztorok, utazók, kereskedők, súly- és hosszmértékek istene, az ékesszólás, irodalom, az atlétika és a tolvajok védelmezője. Ezek mellett közismert volt az olümposziak között furfangjáról és ravaszságáról (Forrás: Wikipédia)

 

 

Csenge pedig Hermész kisdiákja... (rajz: Szabó Mária)FĂ_nykĂ_p0211[1].jpg

... egy édes kicsi lány, akit anyukája a Katewille-i kertváros árvaházának lépcsőjén felejtett gyermekkorában. Sok viszontagság után találkozik Mala Stranával, aki úgy dönt, magához veszi az akkorra már szinte felnőtt lányt és felhasználja saját vállalkozásában a lány képességeit, Cserébe lányává fogadja, szereti, taníttatja, és életre neveli. A fehér galléros bűnöző terve megvalósul, Csenge szófogadóan és élvezettel tanul, miközben beleszeret Mala Strana fő ellenfelébe. Hiába minden próbálkozás, a dörzsölt bűnöző érvei, a fekete hajú, karvaly orrú barát indián tanításai, Csenge nem bír elszakadni szerelmétől. Harcol benne a hála Mala Strana iránt, a múlt rossz emlékei, a szerelem utáni vágyakozás. Keresné az egyensúlyt, de az események ellene játszanak. az ellenfelek már-már barátokká válnának a kedvéért, mikor az alvilág közbeszól.

Csenge úgy érzi magára maradt ismét, mint ott, az árvaház lépcsőjén annak idején. Újra próbálja építeni az életét, de a Mala Stranától kapott tanítás, az élete körüli zavar, a szerető férfi látszólagos elutasítása miatt hibát hibára halmoz.  

 

 

 

 

1 komment

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kate Pilloy 2013.10.14. 22:10:04

Amikor az ember egy írótól először olvas valamit , akkor nincsenek előítéletei, csak elvárásai. Aztán vagy megkapja amit várt , vagy nem kapja meg. De valamit mindenféleképpen kap. Egy könyv sikere nem csak kimondottan az irón múlik, mert az író létezése, alkotói kedve, kivan téve az olvasó , a befogadó közeg igényeinek , elvárásainak, hangulatának netán anyagi helyzetének. Az író azt ír amit akar, de az olvasó azt olvas el ami tetszik neki. És akkor kezdődik az író dilemmája -- kinek feleljek meg , magamnak , vagy az olvasónak. Ezért néha kompromisszumot kénytelen kötni, nem csak magáért , hanem az olvasóért is, ami mindig paradox helyzetet teremt, mert az olvasó ezerarcú.Mindezek ellenére a "Hermes kisdiákja" írójának, Kate Pilloy-nak ez maradéktalanul sikerült, olyan karaktereket felvonultatni, olyan helyzeteket teremteni, amelyek egy percig sem hagyták lankadni az olvasó figyelmét--éles helyzetei megmutatták történetformáló képességét, a karakterek egymáshoz való viszonyulása, minden emberi érzést megmozgatott , úgy a férfi , minta női olvasók szívében. Regény-- nem is akasztanék rá más jelzőt - annak klasszikus értelmében, helyzetekkel akciókkal , a jó és a rossz összecsapásával, amiből az olvasó jön ki jól. A két főszereplő-- valahol közös sorsból indul-- Csengét rossz irányba viszi a sors, de nehéz küzdelmek, buktatók után egymásra találnak. És ebben jelentős része, szerepe, van a másik főszereplőnek Chrisnek, aki állhatatosan kitart tévelygésre hajlamos szerelme mellett. Hát kell ennél több? -Igen!- egy újabb regény, ami újabb bonyodalmakba, megoldásokba, fájdalmakba és boldogságba repíti az olvasót! Tisztelettel Balogh Zoltán. 2013 június.
süti beállítások módosítása